+36 (30) 588 4167
Vadásszon Ön is a Kaposfüred-Deseda Vadásztársaságnál!
Somogy megyében, Kaposvártól É-i irányban Somogyaszaló- Magyaregres- Toponár községek határában található a vadászterület. Déli határ: Kaposvárt elkerülő út, Északi határ: Várda- Magyaregres- Somogyaszaló községek vonala, Keleti határ Orci-patak, Nyugati határ: Kaposvár- Fonyód vasútvonal.
Társaságunk 2017-ben alakult, területe 3542 ha, erdősűrűség 15%. tagok száma 10 fő. A társaság elnöke: Pintér György
Szakmai vezető/ Hivatásos vadász: Potó Krisztián
Társaságunk foglalkozik bérvadásztatással is.
Vadászható vadfajok:
Kaposvártól északra található Magyarország leghosszabb mesterséges tava, a Deseda. A tavat a hasonló nevű patak völgyzáró gáttal történő elzárásával duzzasztották fel 8 km hosszúságban, 1974-ben.
A tó a kaposváriak kedvelt pihenő- és üdülőhelye, nyáron strand, télen korcsolyapálya is üzemel itt. Erdővel, mezővel tarkított környezete a kirándulóknak és a vízi sportok szerelmeseinek is egyaránt kellemes időtöltést nyújt. A Toponárhoz közeli részt főként a fiatalok, a sportolást és a strandolást kedvelők látogatják, míg a Kaposfüred Magyaregrest és Somogyaszalót érintő partszakasz a csendet, nyugalmat keresők pihenőhelye.
A Deseda 8 kilométeres hosszával hazánk leghosszabb mesterséges tava, amelyet ma már helyi jelentőségű védett természeti területként tartanak számon, köszönhető ez változatos, egyedi élővilágának. A közvetlenül a vízpartra tervezett látogatóközpont egyedi építészeti megoldással egy hajót formáz, amely orrával a víz felé fordul.
A vadászterület nagy része mezőgazdasági terület, a Dunántúli-dombság, ezen belül pedig Külső-Somogy területén található. A terület nagyobb része lösszel, homokkal és agyaggal fedett dombvidék. Átlagos tengerszint feletti magassága 186 m.
A vadászterület erdővel borított területe mintegy 15 %. Jellemző fafajok: gyertyán, tölgy, ezüst hárs.
Hivatásos vadászunk kíséretében vad megfigyelésre is van lehetőség egyénileg, illetve családoknak. Szóróink, sózóink, magasleseink segítik, hogy őzzel, szarvassal, vaddisznóval találkozhassanak vendégeink, és természetes környezetükben megfigyelhessék, fotózhassák azokat.
Bérvadásztatás szervezését vállaljuk az alábbi vadászterületekre:
Vadászható fajok : Vaddisznó, őzbak, suta, gida, szarvasbika ( 8 kg-ig), gímbika ( 8 kg-ig)
Tájékoztatjuk vadászvendégeinket, hogy vadászaton csak érvényes vadászjeggyel, (vadászati engedélyek, fegyvertartási engedély), fegyver útlevéllel, íjász-vadászat esetén az előírt vizsgával és íjász-vadász jeggyel rendelkező vadász vehet részt.
Jelentkezés esetében kérjük konkrét igényeit (résztvevők, tervezett időpont, vadfaj, darabszám, trófeasúly stb.) megadni szíveskedjenek.
Trófeakészítést is vállaljuk!
Vadászati idények
A vadászati idényt a 1996. évi LV., a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló törvény definiálja. A vadászati év az év március hónap első napján kezdődik és a következő év február hónap utolsó napjáig tart. A vadászati idény az a naptári időszak, amely a vadászati éven belül kijelöli az egyes vadfajok vadászatának idejét. A vadászati idényen kívüli időszakot vadászati tilalmi időnek nevezzük, ez alatt az idő alatt a vadfajt kímélni kell. A vadászati hatóság határozata alapján vadgazdálkodási bírságot köteles fizetni a jogosult akkor, ha az általa vagy hozzájárulásával szervezett vadászaton a vadat vadászati idényen kívül, vadászati tilalom vagy vadászati korlátozás idején ejtik el, vagy fogják be.
Gímszarvas
Dámszarvas
Szikaszarvas
Vaddisznó
Őz
Muflon
Zerge: vadászati idény nélkül
Fácán
Nyúl
Vízivad
Egyéb apróvad
A vadászati idény, ha annak kezdete vasárnapra vagy hétfőre esik, akkor kiterjed az azt megelőző egy, illetve kettő napra. Ha a vadászati idény vége péntekre vagy szombatra esik, akkor kiterjed az azt követő kettő, illetve egy napra is.
A fácántyúk az adott vadászati évben 2000 példány vegyes ivarú fácánt meghaladó kibocsátás esetében vadászható a vadászati hatóság külön engedélyével a vadászati idényben. Az engedélyben meg kell határozni a kibocsátás feltételeit és a hasznosítás mértéke, feltételei mellett a vadászat kibocsátóhelytől mért körzetét is.
Fogoly a vadászati idényben azokon a vadászterületeken vadászható, ahol az adott vadászati évben legalább 500 példány fogoly kibocsátása történt, a vadászati hatóság által a vad zárttéri tartásáról éskibocsátásáról adott engedélyben foglaltak szerint. Az engedélyben meg kell határozni a kibocsátás feltételeit, a hasznosítás mértékét, mely legfeljebb negyven százalék lehet, továbbá a vadászat kibocsátóhelytől mért körzetét.
Vaddisznó malacnak minősül a szaporulat 20 kg, süldőnek pedig 50 kg zsigerelt testtömegig. Vaddisznó kocának minősül az 50 kg zsigerelt súlyt elérő vagy meghaladó súlyú nőivarú vaddisznó.
Gímszarvasbikát, dámbikát, őzbakot, muflonkost és szikaszarvasbikát egészévben, mezei nyulat október 1-től január 15-ig, egyéb vadfaj egyedét, továbbá suta vadat az adott vadfajra vonatkozó vadászati idényben szabad élve befogni. Gímszarvas esetében, az április 1. és június 30. közötti időszakra megállapított vadászati idény során borjúnak a gímszarvas előző évi szaporulatát kell tekinteni.
Apróvadas vadászterületeken a dolmányos varjú, a szarka és a szajkó az apróvad szaporodási időszakában a vadászati hatóság külön engedélyével gyéríthető. Nyári lúdból, vetési lúdból és nagy lilikből naponta, személyenként összesen legfeljebb hat darab ejthető el, melyből a nyári ludak száma nem lehet több kettőnél. Tőkés récére augusztus 15-től augusztus 31-ig kizárólag húzáson és a vízparttól - azaz a vízzel borított terület és a szárazföld találkozásától - számított 50 méteren kívül szabad vadászni. Tőkés récéből és szárcsából naponta, személyenként összesen legfeljebb nyolc darab ejthető el. Tenyésztett tőkés réce tilalmi időben is napi terítékkorlátozás nélkül lőhető.