- Talaj előkészítés

- Csemeteültetés, ápolás
- Fakitermelés, tisztítás, gyérítés
- Eü. vágás
- Tűzifa értékesítés
Az erdőművelés célja, hogy a bonyolult ökoszisztéma a természet törvényei szerint, de az ember hasznára is jól működhessen a terület adottságait a lehető legoptimálisabban felhasználva, az Erdőtörvényben megfogalmazott szabályoknak megfelelően.
Az erdőművelés részei: 
- mag és egyéb szaporítóanyag gyűjtés, kezelés, tárolás
- csemetetermesztés
- talajelőkészítés
- csemete, suháng és sorfa ültetés
- erdősítések ápolása
- ápoló vágások (tisztítás, növedékfokozó gyérítés, törzskiválasztó gyérítés, egészségügyi vágások)
Vállalkozásunk vállalja ezen munkák szakszerű elvégzését.
- Maggyűjtést, magkezelést, magtárolást végez, megvizsgálja a mag minőségét Közreműködik a magtermő plantázsok, állományok kezelésében.
- Elvégzi a csemetekert talaj-előkészítését és tápanyag-utánpótlását Magvetést végez, ápolja a magvetést, neveli, kiemeli, osztályozza, elvermeli, szállítja, tárolja a csemetét Ismeri és alkalmazza az intenzív csemetetermesztési módokat.
- Javaslatot tesz erdőfelújítás, erdőtelepítés végrehajtására.
- Elvégzi a mesterséges erdőtelepítés és erdőfelújítás tennivalóit.
- Megszervezi és irányítja az erdősítések ápolását, védelmét, gondoskodik az erdősítések pótlásáról, elegyítéséről.
- Irányítja és szervezi a természetes felújítások végrehajtását, jelöli a természetes felújítások bontásait, kijelöli a közelítő nyomokat, ellenőrzi a felújítás szakszerű végrehajtását Irányítja, szervezi és ellenőrzi a sarjaztatással történő felújításokat.
- Ápolja az újulatot, felneveli a felújított, telepített erdőket Irányítja és ellenőrzi a tisztítási munkákat Kijelöli a gyérítéseket, kijelöli a gyérítéseknél alkalmazandó közelítő nyomokat, irányítja és ellenőrzi a gyérítési munkákat, egészségügyi vágásokat.
- Irányítja és ellenőrzi a nyesési munkákat. Javaslatot tesz a nevelővágások besorolására Irányítja, ellenőrzi a rontott erdők átalakítását.
- Javaslatot tesz az alkalmazott erdőgazdasági üzemmódra, mérlegeli azok előnyeit, hátrányait Felismeri, felméri és jelzi az erdőben előforduló betegségeket, javaslatot tesz a védekezés módjára, irányítja, ellenőrzi a védekezést.Gondoskodik a folyamatos vadkárelhárításról.
- Természetvédelmi feladatokat végez: ismeri, feltárja, folyamatosan figyelemmel kíséri a kezelésére bízott területen a védelemre érdemes természeti értékeket, gondoskodik a védett fajok élőhelyének biztonságáról, javaslatot tesz védelem alá helyezésre, kapcsolatot tart a természetvédelmi hatóságokkal.
- Környezetvédelmi feladatokat lát el: tisztán tartja az erdőt, gondoskodik az illegálisan lerakott hulladék eltakarításáról, a károk helyreállításával csökkenti a turisztikai terhelés káros hatásait.
